Novinky O škole Možnosti štúdia Fotoalbum Rozvrh Videá školy Známky
Navigácia

SQR kód

verejnosť                                         žiaci                                  

                                  

Kontakt

 • Stredná odborná škola technická,
  Hviezdoslavova 5, Rožňava
 • +42158 7322646 spojovateľ
  +42158 7885666 riaditeľka
  email školy: sourv@ke.telecom.sk
  IČO: 17050545

"Neučíme sa pre školu, ale pre život"

Projekt: "Neučíme sa pre školu, ale pre život" (Seneca)

http://www.sostrv.edu.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=99&Itemid=130

Prihláška na VŠ - údaje

Pri vypĺňaní prihlášky na VŠ dbajte na správne vyplnenie položiek:

Kód školy : 017050545   (IČO školy)

Stupeň dosiahnutého vzdelania: 6  – úplné stredné odborné vzdelanie v strednej odbornej škole alebo konzervatóriu ukončené maturitnou skúškou

Pre podrobnejšie informácie kontaktujte výchovnú poradkyňu školy: Ing. Katarína Mosná

Fotogaléria

Pondelok 20. 11. 2017

Narodeniny a meniny

Dnes (Pondelok 20.11.2017)
Félix Pakes (I.D)
Zajtra (Utorok 21.11.2017)
Olivier Gömöri (III.C)
David Horváth (II.D)
Počet návštev: 2224820

  Vitajte na stránkach našej školy

  Stredná odborná škola technická, Hviezdoslavova 5, Rožňava

  • Deň otvorených dverí pre ZŠ Plešivec a ZŠ Slavošovce

   Dňa 14.11.2017 sme usporiadali "Deň otvorených dverí" pre žiakov 8. a 9. ročníkov ZŠ Plešivec a ZŠ Slavošovce. Veríme, že žiaci si odniesli veľa nezabudnuteľných zážitkov, a že sme ich inšpirovali v pokračovaní štúdiá v ponúkaných študijných aj učebných odboroch.

   Do galérie ZŠ Slavošovce, ZŠ Plešivec boli pridané fotografie.

  • 7. 11. 2017

   TU Strojárska fakulta Košice

   Dňa 3. 11. 2017 sa na našej škole prezentovali zástupcovia zo strojárskej fakulty Technickej univerzity Košice žiakom končiacich ročníkov.

   Do galérie Technická univerzita Košice boli pridané fotografie.

  • Školské kolo ZENIT v programovaní sa uskutočnilo 18.10.2017, ktorého sa zúčastnili žiaci Elexa a Fabián z II.A triedy.

  • V dňoch od 6. - 7. 10 sme sa zúčastnili exkurzie v automobilovom závode KIA a na autosalóne Nitra.

   6. októbra (piatok) sme vyrazili ráno na exkurziu do KIE v Žiline, cesta bola príjemná a dobrá. Približne o 12,30 hod sme prišli do Žiliny pred závod KIA kde nám ukázali zvarovňu a montážnu halu. Naučili sme sa niečo nové a videli sme v praxi veci, o ktorých sa u nás v škole len hovorí. Videli sme tam aj robotické pracoviská a podstate celý priebeh výroby automobilu, bolo to náučné a inšpirujúce pre každého.

  • V dňoch od 10. do 12. októbra sme sa zúčastnili Kurzu ochrany života a zdravia v Tatrách.

   10. októbra (utorok) sme vyrazili zo školy autobusom do Tatier. Pred príchodom na hotel sme išli na menšiu turistiku ku vodopádu Skok. Po zdolaní prvej turistiky sme sadli do autobusu a pokračovali v ceste na miesto činu, teda na hotel. Po ubytovaní sme išli na večeru. Večera bola chutná ako aj jedlo po zbytok pobytu na hoteli. Po večery sme mali ešte kus voľno ktoré sme trávili v spoločenskej miestnosti a tenisovom kurte ktorý bol pri hoteli. Prišiel druhý deň výletu. Po raňajkách sme sa vybrali na ďalšiu turistiku. Prvá zastávka bola na Hrebienku, kde sme sa občerstvili a nabrali sily na pokračovanie túry. Ďalší cieľ, čo sme si vytýčili bola Rainerová chata, na ktorej sme sa počkali,občerstvili a užívali sme si krásu Tatier, aj keď nám počasie veľmi neprialo. Tak a cieľ tejto celodennej túry bol na Zámkovského chate, kde sme naberali zbytok síl na návrat. Naspäť sme išli každý vlastným tempom a čakali sme sa na Hrebienku. Prišli sme na hotel išli sme na obed a potom sme mali voľno, niektorí išli na bicykloch do Lomnice a niektorí zas trávili voľný čas na tenisovom kurte alebo v spomínanej spoločenskej miestnosti. Prišiel deň "D" a to návrat domov. Ráno sme sa pobalili prichystali veci a naložili do autobusu. Rozdelili sme sa na dve skupiny. Jedna skupina sa išla kúpať do wellnesu a tá druhá skupina sa išla prejsť do Lomnice. Po návrate sme sa naobedovali a nastúpili na palubu nášho

  • Správna voľba povolania

   Košický samosprávny kraj, Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Rožňava v spolupráci s Mestom Rožňava zorganizovali burzu informácií "Správna voľba povolania - príležitosť k úspechu". Prezentáciu odborov stredných škôl a povolaní v OKC tanečnej sále v Rožňave 26.10.2017, na ktorej sa prezentovala aj naša škola.

   Do galérie Burza stredných škôl boli pridané fotografie.

  • Zvyšovanie právneho vedomia

   Škola pokračuje v tradícií besied za účelom zvyšovania právnej vedomosti a trestno - právnej zodpovednosti. V dňoch 18. 10. a 24. 10. 2017 sa uskutočnila beseda pre žiakov prvých ročníkov - "Zvyšovanie právneho vedomia" s príslušníkom mestskej polície v Rožňave, Arpádom Kelemenom.

   Do galérie Beseda s mestským policajtom boli pridané fotografie.

  Partneri