Novinky O škole Možnosti štúdia Fotoalbum Rozvrh Videá školy Známky

• +42158 7322646 spojovateľ
    +42158 7885666 riaditeľka
    email školy: sourv@ke.telecom.sk

"Neučíme sa pre školu, ale pre život"

Projekt: "Neučíme sa pre školu, ale pre život" (Seneca)

Prihláška na VŠ - údaje

Pri vypĺňaní prihlášky na VŠ dbajte na správne vyplnenie položiek:

Kód školy : 017050545   (IČO školy)

Stupeň dosiahnutého vzdelania: 6  – úplné stredné odborné vzdelanie v strednej odbornej škole alebo konzervatóriu ukončené maturitnou skúškou

Pre podrobnejšie informácie kontaktujte výchovnú poradkyňu školy: Ing. Katarína Mosná

Utorok 23. 1. 2018

Narodeniny a meniny

Dnes (Utorok 23.1.2018)
Miloš Kliment (I.B)
Miloš Uhrín (III.C)
Zajtra (Streda 24.1.2018)
Zuzana Gajdošová (II.B)
Adam Karalo (I.L)

Vitajte na stránkach našej školy

Stredná odborná škola technická, Hviezdoslavova 5, Rožňava

• Už začína byť tradíciou, že v závere kalendárneho roka tesne pred vianočnými prázdninami Žiacka školská rada pripraví "Vianočnú akadémiu“. Vianočná akadémia sa konala v kinosále Vojenského útvaru 7945 v Rožňave 21.12.2017. V bohatom programe, ktorý bol pripravený pre pedagógov a žiakov našej školy, ale aj pre členov Vojenského útvaru 7945, vystúpili naši žiaci a ako hostia v rámci dlhoročnej spolupráce program obohatili vystúpenia žiakov ZŠ Zlatá. Vianočná akadémia mala veľký úspech a naštartovala vianočnú náladu.

• Ako tvoriť podnikateľský plán

Dňa 6.12.2017 sa žiaci III.B triedy, odboru 2413 K mechanik strojov a zariadení v rámci vyučovacieho predmetu - Úvod do sveta práce, zúčastnili prednášky na tému „Ako sa tvorí podnikateľský plán“ na Úrade práce sociálnych vecí a rodiny v Rožňave.

Lektorka Ing. Helena Elexová všetkých žiakov zaujala a motivovala Mikulášskym balíčkom za najlepší podnikateľský projekt.

Víťazný projekt vytvorila skupina v zložení Bianka Štefanková, Maťo Urbančík, Sebastian Blaško a Erik Vanyo.

• Dňa 4.12.2017 sa žiaci III.B, II.B a I.A zúčastnili exkurzie v kováčskej dielni PERUNIS Štítnik, ktorá sa nachádza na pôde pracovného strediska SOŠ technická Hviezdoslavova 5 v Štítniku. Dozvedeli sme sa tam veľa zaujímavosti a overili sme si vedomosti, ktoré sme sa v skole učili. Umelecky kováč pán Dušan Klimo nám predviedol a ukázal základne náradie (napr.: kliešte, kladivá a prípravky ktoré si vopred pripravil). Vysvetlil nám z čoho sa skladá kovadlina a aké mechanické stroje používajú. Povedal nám aj dačo o histórii tohto remesla. Taktiež nám povedal aké základne vedomosti by mal mať kováč (napr.: zafarbenie ocele pri nahrievaní , aké prídavne prípravky sa používajú). Predviedol nám aj ako sa vyrába takzvaný „cigánsky klinec“ a ukázal nám ako sa správne búcha po materiáli a aký nástroj si treba zvoliť pri danej operácii.

• Riaditeľské voľno - oznam

V súlade s § 150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 Z z. a podľa § 3 ods. 10 Vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 o podrobnostiach organizácie školského roka na základných školách, na stredných školách a na základných umeleckých školách riaditeľka školy udeľuje riaditeľské voľno dňa 13.12 - 14.12.2017 (streda a štvrtok) pre všetkých žiakov okrem žiakov pracoviska Štítnik.

Vyučovanie bude pokračovať 15.12.2017 (piatok).

• Naši florbalisti opäť zaznamenali úspech na krakom kole, ktoré sa uskutočnilo 8.12.2017 v Spišskej Novej Vsi, kde v silnej konkurencii získali pekné 3. miesto.

Srdečne blahoželáme a tešíme sa z úspechu.

Do galérie Florbal - krajské kolo boli pridané fotografie.

• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku sa uskutočnilo 8.12.2017. Zúčastnili sa ho žiaci, ktorý veľmi dobre ovládajú anglický jayk.

Súťažilo sa v kategórii 2D, ktorú tvoria žiaci Stredných odborných škôl bez vekového určenia.

Školské kolo olympiády z anglického jazyka pozostávalo z piatich častí: 1. počúvanie s porozumením, 2. čítanie s porozumením, 3. gramatický a lexikálny test, 4. opis obrázku, 5. rozhovor na určenú tému.

Do galérie Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo boli pridané fotografie.