4579 F - Lesná výroba

Dĺžka prípravy: 2 roky

Štúdium určené pre: chlapcov a dievčatá

Podmienky prijatia:

- zdravotná spôsobilosť

Poskytnutý stupeň vzdelania:

- Nižšie stredné odborné vzdelanie - ISCED 2C

Doklad o dosiahnutom vzdelaní:

- Vysvedčenie o záverečnej skúške a dodatok k vysvedčeniu o záverečnej skúške

Možnosť pokračovať v štúdiu:

Po úspešnom absolvovaní doplnkového kurzu, ktorým sa úspešne ukončí II. stupeň základnej školy môže žiak pokračovať vo vzdelávacom programe na úrovni ISCED 3C

Charakteristika vzdelávania:

Cieľom školského vzdelávacieho programu pre učebný odbor 4579 F lesná výroba je výchova a vzdelávanie žiakov, ktorí neukončili vzdelávací program základnej školy v poslednom ročníku alebo posledný ročník neukončili úspešne. Obsahová náplň vzdelávacieho programu je orientovaná k príprave na výkon príslušných robotníckych povolaní v lesníctve a poľnohospodárstve ako vo výrobných tak v nevýrobných odvetviach a vo sfére služieb na vidieku.

Absolvent je odbornou prípravou kvalifikovaný pre výkon jednoduchých a pomocných prác v lesnej výrobe, v službách súvisiacich so životným prostredím a rozvojom vidieka.