• eTwinning je iniciatíva Európskej komisie, ktorej cieľom je podporiť spoluprácu európskych škôl v online priestore pomocou IKT prostriedkov. Predstavujeme náš prvý projekt.

The Journey Into A Teenage Soul.

V období od marca do novembra 2023 boli žiaci III.C triedy zapojení do medzinárodného projektu "Cesta do duše tínedžera". Na projekte pracovali spolu so žiakmi z Poľska, Tuniska a dvoch škôl z Turecka.

Cieľom projektu  bolo identifikovať radosti a starosti tínedžerov pomocou rôznych aktivít v online priestore, naučit sa spolupracovať v medzinárodných tímoch, zlepšiť si zručnosti v práci s rôznymi Web 2.0 nástrojmi a precvičiť si komunikáciu v anglickom jazyku.

Rady, myšlienky či skúsenosti sme zhrnuli v spoločnej e-knihe.

V úvodnej fáze prebehli online stretnutia učiteľov a žiakov, na ktorých sme si dohodli ciele a postupy pri práci na projekte.

Predstavili sme sa pomocou Avatarov v Padlete, napísali sme o sebe a svojich záujmoch.

Vytvorili sme medzinárodné tímy pozostávajúce o študentov z každej zúčastnenej krajiny.

Študenti z každej krajiny vytvorili logo pre náš projekt a najlepšie logo bolo vybrané na základe hlasovania v aplikácii Mentimeter.

Hlasovali sme za najkrajšie logo nášho projektu.

V ďalšej fáze projektu sme predstavili partnerským krajinám svoje krajiny, mestá a školy formou krátkych videí. Po vzhliadnutí videí si študenti otestovali vedomosti o krajinách v krátkych testoch vytvorených na platformách Kahoot a Quizziz.

TUNISKO

STROM VĎAČNOSTI

ilustruje vo forme lístočkov na strome, za čo sú naši študenti vďační. Rodina a priatelia zohrávajú v živote študentov dôležitú úlohu.

Ako sa naši študenti cítia? Aké problémy riešia a sú schopní ich riešit? Učitelia zahrnutí v projekte vypracovali dotazník, v ktorom študenti odpovedali na otázky z rôznych oblastí. Otázky sa týkali študijných návykov, stravovania, spánkového režimu, či trávenia voľného času.

THE MANUAL OF A TEENAGE SOUL

Finálnym produktom nášho projektu bolo vytvorenie e-knihy " The Manual of a Teenage Soul". Vytvoreniu manuálu predchádzalo online stretnutie učiteľov, diskusia študentov na platforme Discord a rozdelenie si úloh na tvorbe manuálu. V manuály sú zhrnuté problémy, tipy a rady, ako sa s problémami popasovať.

Kliknutím na obrázok sa začítajte do manuálu.

A ako sa študentom páčila práca na projekte?